Hakkımızda

1991 yılında kurulmuş olan Hammer Müzik; şu an Türkiye'nin en köklü ve en önde gelen bağımsız müzik firmalarındandır. Faaliyet alanlarımız aşağıda listelenmiştir.

Müzik bizim için sadece sattığımız bir şey değil! Bunun ötesinde sevdiğimiz, dinlediğimiz ve yaşam sebebimiz olan ve arkadaşlarımız olarak adlandırdığımız kişiler ile paylaştığımız bir şey.

Plak Firması

Hammer Müzik aslen bir heavy metal müzik firması olarak kuruldu ve şimdiye kadar Cenotaph, Comma, Radical Noise, Antisilence, Let It Flow gibi gruplardan Türkiye'nin en iyi heavy metal albümlerini yayınladık. 1999 yılında ayrıca Türkçe rap tarzında albümler yayınlamaya başladık ve CEZA, SAGOPA KAJMER gibi isimlerden Türkiye'nin en çok satan Türkçe rap albümlerini dinleyicilerle buluşturduk. 2004 yılında "Diğer Türler" başlığı altında toplanabilecek albümler de eklemeye başladık kataloğumuza ve Sema, Zafer Erdaş, Monolenium, Itri, Onder Bilge gibi sanatçıların albümlerini yayınladık. Gelecek zaman içerisinde bu 3 tarz içinde albümler yayınlamaya devam edeceğiz.

Bütün yapımlarımızı Discogs profilimizde inceleyebilirsiniz.

Perakende ve Mailorder

Kadıköy, Mühürdar Caddesi, Akmar Pasajı 12 numaradaki perakende mağazamızda hem kendi ürünlerimizi hemde geniş bir alternatif müzik arşivini bulundurmaktayız. CD, DVD, Plak, Orijinal T-shirt; Heavy Metal, Power Metal, Death Metal, Black Metal, Hardcore, Grindcore, Nu-Metal, Alternatif; güleryüz, ilgi, bilgi, muhabbet, çay, şeker vs. bu adreste bulunabilir. İstanbul dışındaki müşterilerimize ise istedikleri albümleri posta/kargo ile ulaştırmaktayız.

Merchandise ürünleri

2005 yılı içinde resmi lisanslı merchandise ürünleri üretimine başladık. Şimdiye kadar firmamız sanatçılarından olan CEZA'nın t-shirtlerini ürettik. Ayrıca Hammer Müzik ile albüm anlaşması olmayan ilk isim olarak Türiye'nin en büyük Heavy Metal grubu Pentagram'ın lisansı ile 20. yıl t-shirt'lerinin üretimini gerçekleştirdik. Uzun vadede Merchandise ürün kataloğumuzu genişletmeyi ve çok daha fazla yerli ve yabancı grubun merchandise ürünlerini Türk pazarına sunmayı hedefliyoruz.

Merchandise standı satışları

Tecrübeli satış personelimiz ile Türkiye'de konser veren yabancı grupların resmi merchandise firmalarını temsilen grupların merchandise ürünlerinin satışını gerçekleştirmekteyiz. Bugüne kadar merchandise stand satışlarını gerçekleştirdiğimiz grup ve sanatçılardan bazıları: Madonna, Bon Jovi, Sonisphere Festival (Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax, Rammstein, Manowar, Iron Maiden, Slipknot, Alice Cooper, Mastodon), Eric Clapton, Judas Priest, Whitesnake, Motörhead, Limp Bizkit, Harlem Globetrotters...

Dağıtım ve Toptan Satış

Hammer Müzik ürünlerinin dağıtımı tüm Türkiye'ye Hammer Müzik tarafından yapılmaktadır. Depolar, zincir müzik mağazaları ve Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki küçük müzik mağazalarından oluşan müşteri profiline sahibiz. Müşterilerimize ayrıca kendi ürünlerimiz dışındaki yerli ve yabancı albümlerin toptan satışını da yapmaktayız. Hammer Muzik dünyanın dört bir yanından irili ufaklı plak firmasının Türkiye temsilcisidir ve ürünlerinin Türkiye'de satış ve dağıtımını yapmaktadır. Çalıştığımız firmalardan bazıları şunlardır: Metal Blade, AFM Records, Armageddon Music, Earache Records, Napalm Records, Spinefarm Records, Prophecy Productions, Black Mark, Relapse Records, The End Records, Unique Leader Records, Dynamic Arts Records, Firebox, Scarlet Records, Frontiers Records, MTM Music, Lion Music ve daha fazlası.

İhracat

Hammer Müzik dünyanın çeşitli yerlerindeki müşterilerine kendi ürünlerini ve ayrıca yurtdışı satış hakkına sahip olduğu etnik ve popüler Türk Müziği CD'lerini ihraç etmektedir.

Konser Organizasyonu

Konser organizasyonu bizim için tam olarak bir faaliyet kolu olmamakla beraber, zaman zaman sevdiğimiz gruplara Türkiye'de konser organize etmekteyiz. Şimdiye kadar Türkiye konserini yaptığımız gruplar arasında Overkill, King Diamond, Sepultura ve Orphaned Land bulunmaktadır.

İşbirliği ve İletişim

Her türlü işbirliği için lütfen bizimle iletişime geçin.