| Haberler | Yapımlar | Mailorder | Hakkımızda | İletişim | Linkler | SSS |
 
    SIKÇA SORULAN SORULAR


Hammer Müzik'le Albüm Anlaşması Nasıl İmzalanır?

Soru: Bir grubumuz var, Hammer Müzik'le anlaşmak için ne yapmalıyız?
Cevap: Bir promo paket hazırlayıp bize gönderin.

Soru: Promo Paket nedir?
Cevap: Bir promo pakette deneme kayıdınız, grubunuzun biyografisi, grup fotografi, grubun kontaktları (adres, telefon, cep telefonu, e-mail) olmalı.

Soru: Deneme kaydı nasıl olmalı?
Cevap: Aslında kayıdın kalitesi çok önemli değil ve müziğinizi anlamamızı sağlasa yeterli olacaktır. Ancak şunu da göz ardı etmeyin ki daha kaliteli bir kayıdın bırakacağı ilk izlenim daha olumlu olacaktır ve ilk izlenim çok önemlidir. Deneme kaydında ne kadar çok parça olursa ve ne kadar yeni yapılmış bir kayıt olursa o kadar iyi.

Soru: Promo Paket'i nereye ve nasıl göndereceğiz?
Cevap: HAMMER MÜZİK, Mühürdar Cad. Akmar Pas. 70/12, Kadıkoy 81300 İstanbul adresine posta yada kargo ile gönderebilir yada elden bırakabilirsiniz. E-maille gönderilen MP3 vs. kabul edilmemektedir. Dinlenmeden server'dan silinecektir.

Soru: Biz bırakmasak ama deneme kayıdımızı birlikte dinlesek olmaz mı?
Cevap: Olmaz!!!!

Soru: Anlaşma nasıl oluyor? Albüm çıkınca ne kadar para veriyorsunuz?
Cevap: Bu gibi detayları ancak sizin promo paketinizle ilgili olumlu bir cevapla size geri döndükten ve sizinle bir albüm anlaşması yapmaya karar verdikten sonra konuşabiliriz!

Soru: Promo Paket gönderdikten sonra nasıl haber alacağız?
Cevap: Paketiniz elimize ulaştıktan sonra kesinlikle dikkate alınacaktır. Sizin bizi düzenli olarak telefonla arayarak "biz promo paket bırakmıştık, ne oldu?" diye sormanıza gerek yok. Olumlu bir sonuç olması durumunda biz zaten sizinle bağlantıya geçeceğiz.

Soru: Promo Paket göndereli epey zaman oldu ama Hammer Müzik bize geri dönmedi, sonuç olumsuz mu?
Cevap: Bizim sizi aramamamızın sebebi her zaman izlenimimizin olumsuz olması değildir! Belki de şartlar o an için sizinle bir albüm anlaşması yapmamız için uygun olmayabilir. Eğer promo paketiniz ile ilgili sonuç olumlu ise, başvurunuz her zaman aklımızda olacak ve uygun şartlar oluştuğunda biz sizi arayacağız zaten. Lütfen siz bizi aramayın!

Soru: Peki biz sizi beklemek zorunda mıyız?
Cevap: Hayır, tabii ki beklemek zorunda değilsiniz! Türkiye'de Hammer Müzik dışında pek çok yapımcı firma var, onlarla şansınızı deneyebilirsiniz.

Konserler:

Soru: Hammer Müzik ile anlaşmalı sanatçıları şehrimizde görmek istiyoruz….
Cevap:Hammer Müzik ile anlaşmalı sanatçılarda sizin şehrinizde konser vermek ister ancak bunun için bir organizatör firmanın bir konser organize etmesi lazım. Biz kendimiz konser edemiyoruz her şehirde maalesef.

Soru: Biz bir organizasyon firmasıyız ve Hammer Müzik ile anlaşmalı sanatçılara konser yapmak istiyoruz, ne yapmalıyız?
Cevap:Hammer Müzik ile anlaşmalı sanatçıların menajerlik hakları Hammer Müzik'tedir. Hammer Müzik sanatçılarına konser yapmak için lütfen bize yazılı bir teklif yapın. Biz size tüm detaylarla geri döneriz.

Soru: Hammer Müzik ile anlaşmalı sanatçılara konser yapmak için koşullar nelerdir?
Cevap: Bize ciddi bir teklif ile gelin, ayrıntıları daha sonra detaylı bir şekilde konuşuruz.

Promosyon:

Soru: Bizim bir dergimiz var, Hammer Müzik'ten çıkan albümleri tanıtmak, sanatçılarla röportaj yapmak istiyoruz, ne yapmalıyız?
Cevap: Derginin son çıkan sayısını, derginizi tanıtan bir yazı ile bize gönderin. İnceleyelim, eğer gerçekten iyi olduğuna inanırsak sizi promosyon listemize ekleyeceğiz ve bizden çıkan albümlerin 1 promo kopyası size ulaştırılacaktır. Ayrıca sizinde bizi gönderi listenize eklemeniz ve tüm sayılarınızdan göndermeniz gerekmektedir. Derginiz düzenli olarak gelmezse promosyon listemizden çıkarılırsınız.

Soru: Bizim basılı bir dergimizi değil, web dergimiz var, biz ne yapalım?
Cevap: Sitenin bazı sayfalarının çıktılarını, web derginizi tanıtan bir yazı ile bize gönderin. İnceleyelim, eğer gerçekten iyi olduğuna inanırsak sizi promosyon listemize ekleyeceğiz ve bizden çıkan albümlerin 1 promo kopyası size ulaştırılacaktır. Ayrıca sizinde bizi e-mail listenize eklemeniz tüm update'leri bildirmeniz gerekmektedir. Update'ler düzenli olarak gelmezse promosyon listemizden çıkarılırsınız.

Soru: Bizim basılı bir dergimizi değil, radyo programımız var, biz ne yapalım?
Cevap: Radyo programınızın en son yayınlanan bölümünü bir kasete çekin ve radyo programınızı tanıtan bir yazı ile bize gönderin. İnceleyelim, eğer gerçekten iyi olduğuna inanırsak sizi promosyon listemize ekleyeceğiz ve bizden çıkan albümlerin 1 promo kopyası size ulaştırılacaktır. Ayrıca replika saat rolex sizinde her programın playlist'ini düzenli olarak faks yada e-mail ile bize bildirmeniz gerekmektedir. Playlist'ler düzenli olarak gelmezse promosyon listemizden çıkarılırsınız.

Posta ile sipariş:


Soru: Mailorder ile bir şeyler almak istiyorum, sitedeki bilgileride okudum ama hala anlamadığım bazı şeyler var…
Cevap: Bize e-mail atın yada telefon edin, sorularınıza cevap verelim.

Soru: Aradığım albümler var, hiçbir yerde bulamıyorum. Ne yapmalıyım.
Cevap: Bunların listesini bize gönderin. Sizin için yurtdışından bulabiliriz belki.
HAMMER MÜZIK Mühürdar Cad. Akmar Pas. 70/12 Kadıköy 34710 İstanbul TÜRKİYE
Gri Design Telephone + Fax: ++ 90 216 348 99 98